Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

ul. Z. Krasińskiego 1, 50-954 Wrocław
Udostępnij to miejsce

Dane kontaktowe

 • ul. Z. Krasińskiego 1
  50-954 Wrocław
 • edukacja@muzeum.wroclaw.pl
 • wtorki, czwartki, piątki: 10:00 - 16:00
  środy: 10:00 - 17:00
  weekendy: 9:30 - 16:00

  w poniedziałki muzeum jest nieczynne

Lokalizacja

Zbiory muzealne są pogrupowane w czterech działach tematycznych a najstarsze eksponaty sięgają czasów Poczty Polskiej z 1558r. Zobaczymy tu m.in.: mundury pocztowe od XVI do XX w., trąbki i zegarki pocztyliońskie, zegar dyliżansowy, listy i wagi listowe, piórniki i kałamarze podróżne oraz dwa dyliżanse. Malowniczy obraz życia dawnej poczty przedstawiają ryciny i oleje ze scenami rodzajowymi związanymi z przesyłaniem listów i podróżowaniem. W ekspozycji znajdują się również polskie szyldy i skrzynki - w tym egzemplarze pochodzące z zaboru rosyjskiego, pruskiego i austriackiego, rosyjska skrzynka przemalowana na polską (1918 r.), a także pierwsza automatyczna polska skrzynka na listy Syrena (1924 r).

Przy wejściu na dzieci czeka karta z zadaniami, których wykonanie zagwarantuje maluchom pamiątkowy upominek. Na uwagę zasługują również zajęcia z pisania prawdziwym piórem, maczanym w pojemniku z atramentem. W soboty zwiedzanie muzeum jest bezpłatne.

To miejsce nie ma jeszcze żadnych opinii.

Bejo Place

Platforma BejoPlace to bezpłatne i innowacyjne narzędzie, przy pomocy którego znajdziesz udany przepis na weekend lub popołudnie ze swoją pociechą: park rozrywki, muzeum, centrum edukacji. Dzięki opcji lokalizacji szybko wyszukasz atrakcje znajdujące się w najbliższej okolicy, a dzięki rekomendacjom użytkowników wybierzesz miejsce, do którego naprawdę warto się wybrać.

Popularne kategorie

© Copyright Bejo Places Wszystkie prawa zastrzeżone
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.