Muzeum Emigracji w Gdynii

ul. Polska 1, 81-339 Gdynia
Udostępnij to miejsce

Dane kontaktowe

  • ul. Polska 1
    81-339 Gdynia
  • (58) 670 41 61
  • biuro@muzeumemigracji.pl
  • poniedziałek: nieczynne
    wtorek: 12:00-20:00
    śr-nd: 10:00-18:00

Lokalizacja

Jedyny w kraju obiekt muzealny, skupiający się w całości na historii polskiej emigracji oraz jej osiągnięciach w skali międzynarodowej. Poszczególne wystawy przybliżają losy wybranych jednostek a także najpopularniejsze dla poszczególnych epok kierunki i środki transportu oraz niebezpieczeństwa, czyhające na Polaków poza granicami kraju. Z myślą o dzieciach przygotowano również specjalną Salę Małego Podróżnika, utrzymaną w konwencji statku. Mali odkrywcy znajdą tu m.in. ciekawe książki dotyczące emigracji, podróży i kultur świata, edukacyjną aplikację multimedialną, wyjątkowy model transatlantyku MS Batory oraz idealne do odpoczynku miękkie poduchy. Na miejscu dostępna jest również bezpłatna broszura z zadaniami, które można wspólnie rozwiązywać zwiedzając wystawę stałą.

Rodziny ze starszymi dziećmi w kasie mogą kupić grę muzealną pt. Frycek Munchausenowicz łączy historie (z gwarantowaną nagrodą!). Jej wyjątkowy bohater – podróżnik i poszukiwacz przygód – przybliży wszystkim historię emigracji za pomocą emocjonujących zagadek. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i matek z małymi dziećmi. 

W środy obowiązuje bezpłatny wstęp. 

To miejsce nie ma jeszcze żadnych opinii.

Bejo Place

Platforma BejoPlace to bezpłatne i innowacyjne narzędzie, przy pomocy którego znajdziesz udany przepis na weekend lub popołudnie ze swoją pociechą: park rozrywki, muzeum, centrum edukacji. Dzięki opcji lokalizacji szybko wyszukasz atrakcje znajdujące się w najbliższej okolicy, a dzięki rekomendacjom użytkowników wybierzesz miejsce, do którego naprawdę warto się wybrać.

Popularne kategorie

© Copyright Bejo Places Wszystkie prawa zastrzeżone
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.